Nádražní 493
588 22 Luka nad Jihlavou
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Vrtané studny

Vrtané studny

Neubuz-vrtaná studna-zdroj vody pro obec.JPGDo portfolia činností dodávaných společností Jihlavská vrtná spadá i specifický obor vrtané studny. Nabízíme kompletní řešení možnosti získání a využití podzemní vody – tzv. „vlastní zdroj vody“. Odborně provedená a dodaná vrtaná studna je kvalitním zdrojem podzemní vody, jenž slouží zpravidla po celou dobu životnosti objektu, pro kterou se zřizuje. Zásadní z hlediska funkčnosti a stability zbudovaného díla, potažmo zdroje vody, je jeho kvalitně zhotovená konstrukce. Správně zvolená a provedená konstrukce vrtané studny zásadně ovlivňuje budoucí využití zdroje vody, kdy je eliminována kontaminace podzemních vod vodami povrchovými, jenž bývají zpravidla zdrojem znečištění.

Vrtané studny prováděné naší společností jsou určeny pro veškeré zásobování vodou, jenž se týká jak individuálního zásobování vodou chat, rodinných domů, provozoven firem a společností, tak hromadného zásobování vodou, od výrobních podniků, zemědělských družstev, farem, hotelů a penzionů až po zbudování obecních zdrojů vody.

Etapy prací prováděných před, v průběhu a po dokončení vrtných prací:

WhatsApp Image 2022-11-03 at 07.36.48 (1).jpg

Před započetím prací:

  • vyhledání vodního zdroje, provedení povrchového hydrogeologického měření
  • zpracování projektu geologických prací „GP“
  • zajištění souhlasu dle § 17 vodního zákona

Průběh vrtných a geologických prací:

  • vyvrtání hydrogeologického průzkumného vrtu (vrtané studny)
  • provedení hydrodynamické čerpací zkoušky
  • odběr vzorku vody k laboratorním rozborům, dle projektu GP

Po dokončení vrtných a geologických prací:

  • zpracování a dodání hydrogeologického vyjádření a dokumentace
  • legalizace vrtané studny od souběžně vedeného společného povolení, (stavební a vodoprávní) až po případnou kolaudaci, zajištěné nabídnutou, pověřenou, zastupující osobou
  • návrh a zhotovení zhlaví vrtu, šachty a montáž čerpací technologie

Uvědomujeme si, že ne každému je specifický obor vrtaných trubních studní vlastní, a tak s veškerou péčí nabízíme odbornou poradenskou činnost a bezplatné konzultace na dané téma. 

Vaše studna“

Obor vrtané, trubní studny si vyžaduje individuální přístup ke každému nově zbudovanému vodnímu zdroji. Proto Vám rádi zpracujeme cenovou kalkulaci, přesně na základě poskytnutých podkladů, sdělených informací, tak aby splňovala Vámi uvedená přání a požadavky.

Napište nám“

Zpracování cenové kalkulace si vyžádejte prostřednictvím kontaktního formuláře v odkazu web. str. „Napište nám“. Rádi Vám zpracujeme cenovou nabídku na základě telefonického požadavku, a poptávky, Vámi zaslané, na libovolnou e-mailovou adresu, uvedenou na našich webových stránkách.

REFERENČNÍ GALERIE